Regulamin zajęć terapeutycznych prowadzonych w gabinecie neurologopedycznym Niemamowy!

Informacje ogólne

  1. Zajęcia są prowadzone przez osoby posiadające wykształcenie kierunkowe, odpowiednie kwalifikacje, kursy, szkolenia, poświadczone dyplomami, certyfikatami, zaświadczeniami itp.
  2. Terapia jest prowadzona w sposób bezpieczny, z wykorzystaniem ogólnie znanych metod i środków. Przed rozpoczęciem zajęć, rodzic jest informowany o sposobie ich prowadzenia.
  3. Terapia wymaga manipulacji wewnętrznych i zewnętrznych w obszarze orofacjalnym. W zależności od potrzeb, masaż może obejmować także inne części ciała.
  4. Rodzice/opiekunowie dzieci korzystających z terapii, są zobowiązani do przekazania wszystkich informacji na temat zdrowia pacjenta i ew. trudnych zachowań (jeśli takie występują), celem zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom procesu terapeutycznego.
  5. Rozpoczęcie zajęć terapeutycznych jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
  6. Rodzice podejmujący współpracę zobowiązują się do systematycznej pracy utrwalającej w domu, celem uzyskania jak najlepszych efektów terapii. Prowadzenie ćwiczeń w domu jest konieczne. Konieczne jest również stosowanie się do wskazówek udzielanych przez terapeutę. W przypadku braku porozumienia ze środowiskiem domowym, gdy terapia odbywa się wyłącznie w gabinecie i nie ma spójności w prowadzeniu pacjenta także w jego rodzinnym otoczeniu, terapeuta zastrzega sobie możliwość zakończenia współpracy z rodzicami i pacjentem.
  7. Za bezpieczeństwo dziecka przed zajęciami i po ich zakończeniu odpowiadają rodzice/opiekunowie.

Czas trwania zajęć 

  1. Konsultacje, diagnozy i zajęcia terapeutyczne odbywają się o ustalonej porze. Za bezpieczeństwo dziecka oczekującego na zajęcia, a także po zakończonych konsultacjach/diagnozach/zajęciach odpowiadają rodzice.
  2. Zajęcia terapeutyczne trwają 45 minut (praca z pacjentem). Pozostałe 5 minut jest przeznaczone na rozmowę z rodzicem, wyjaśnienia, zalecenia. To czas przeznaczony na omówienie przebiegu terapii oraz przekazanie instrukcji ćwiczeń utrwalających w domu.
  3. Konsultacja neurologopedyczna trwa ok. 50 minut.
  4. Diagnoza neurologopedyczna trwa ok. 90 minut.
  5. Diagnoza rozwojowa testem SON-R 2-8 trwa ok. 90 minut.
  6. Jeżeli czas przeznaczony na diagnozy okaże się niewystarczający, terapeuta zastrzega sobie możliwość ponownego spotkania z pacjentem w dodatkowym, ustalonym terminie. Rodzic/opiekun nie ponosi wówczas kosztów kolejnej diagnozy, a ponowne spotkanie jest traktowane jako kontynuacja pierwszego.
  7. Spóźnienie terapeuty na zajęcia skutkuje przedłużeniem czasu zajęć w tym samym dniu, ew. jeśli to niemożliwe, w kolejnym terminie.
  8. Spóźnienie pacjenta na zajęcia skutkuje skróceniem zajęć o czas spóźnienia, bez obniżenia opłaty. Wydłużenie zajęć jest możliwe tylko w przypadku, gdy terapeuta dysponuje odpowiednio długą przerwą do kolejnych zajęć z innym pacjentem. O wydłużeniu zajęć decyduje terapeuta.
  9. Rodzice zobowiązują się odebrać dziecko w ustalonym czasie, czyli po 50 minutach terapii.
  10. Zajęcia odbywają się cyklicznie, minimum 1x w tygodniu.
  11. Ustalony termin jest zarezerwowany wyłącznie dla jednego pacjenta, dlatego należy przestrzegać systemu rezerwacji/umawiania/odwoływania wizyt, o którym niżej w Regulaminie.

Opłaty 

  1. Opłaty za konsultacje oraz za zajęcia znajdują się na stronie.
  2. Opłaty za zajęcia dokonuje się u terapeuty gotówką lub przelewem z góry za ustalony pakiet zajęć. Pakiety obejmują min. 4 zajęcia (jeden miesiąc). Wówczas płatność odbywa się przelewem na konto bankowe wskazane na fakturze.
  3. Wystawienie pisemnej opinii (po diagnozie) jest bezpłatne.
  4. Wystawienie opinii na życzenie pacjenta pozostającego w terapii – koszt jak w cenniku.

Odwoływanie zajęć

  1. W przypadku braku możliwości przybycia na zajęcia, należy odwołać wizytę najpóźniej w dzień poprzedzający, do godz. 18:00.
  2. Odwołanie zajęć w dniu ich realizacji lub po godz. 18:00 w dniu niepoprzedzającym zajęcia, jest równoznaczne z uiszczeniem opłaty w wysokości 50% standardowej stawki za zajęcia, bez względu na przyczyny. W przypadku dokonywania opłat gotówką, opłata jest doliczana do kosztu kolejnej zrealizowanej wizyty. W przypadku opłacenia pakietu zajęć przelewem, należy ją uregulować na podstawie faktury, wystawianej w dniu, w którym miały się odbyć zajęcia. 
  3. Nie przybycie na zajęcia bez żadnej informacji wiąże się z opłatą 100% ceny zajęć.
  4. W miesiącu możliwe jest nieodpłatne odwołanie jednej wizyty. Wówczas, jeśli płatność została dokonana przelewem, kwota zostaje przeksięgowana na kolejne zajęcia. Można także, w razie dostępnych terminów, przełożyć termin odwołanych zajęć na inny dzień lub godzinę. Opłata pozostaje bez zmian.
  5. W przypadku dwóch z rzędu nieodwołanych odpowiednio wcześniej (z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem) nieobecności, cykliczny termin pacjenta zostaje anulowany.
  6. W przypadku przedłużających się nieobecności (dwie w miesiącu lub więcej, przez okres 3 miesięcy), cykliczny termin pacjenta zostaje anulowany.
  7. Konieczne jest zgłaszanie dłuższych, planowanych nieobecności.
  8. Odwołanie zajęć przez terapeutę skutkuje ustaleniem innego, dogodnego terminu lub w razie braku możliwości umówienia takiego, odwołaniem zajęć. Pobrana opłata zostaje automatycznie przeniesiona na kolejne zajęcia.